Nükleer teknoloji

NükTe

Duyurular

BİZE ULAŞIN

İRİTBATA GEÇİN

İnternet sitemizdeki deneyimlerinizi arttırabilmek ve kişiselleştirilmiş reklamlar sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Daha detaylı bilgi :

gizlilik bildirimi , çerez politikası


Kabul ediyorum Kabul etmiyorum

Lorem ipsum 05

Değerli ziyaretçimiz,                                                                                                              

    Sayfamızı okumak için ziyaretinize teşekkür ederiz. 2006 yılından 2019 Mayıs ayına kadar siz ziyaretçilerimize aşağıdaki makalemizi sunduk. Şimdi web sitemizi yeniledik. 2010 yılında yapılan son NS ihalesi ve yap-işlet modeli ile bu günlere geldik ve NS maceramız yinede mutlu sonla bitemedi. Henüz temel atma safhasında olan Akkuyu NS alanı içinde faaliyetler düşük hızla devam ederken Sinop projemizden Japonların çekildiği haberi bizleri üzdü. Bu 13 yıllık serüvende daha fazla kayda geçecek bir gelişme olmadı maalesef.  Bu başarısızlıktaki en büyük, etken projenin uzman ekipten yoksun olmasıdır. Bu konuyu aşmadan ilerlemenin olası olmadığını siyasiler henüz kavrayabilmiş değillerdir. Birinci ve ikinci kuşak fizikçilerin bu açılışı görme şansları kalmadığı, üçüncü kuşak fizikçi kardeşlerimizin de görme olasılıklarını değerlendirmek olası değildir. Saygılar,

NS BORSASI    

Temmuz 2019 

Rüzgar Borsası

Ocak 2019 

Güneş Enerjisi Borsası  

 Ocak 2019 

Jeotermal Enerji Borsası  

 Haziran  2019 

İşletmede: 447  İşletmede;7370 mw  İşletmede; 5063 mw  İşletmede; 1283 MWe 
İnşa halinda;55  İnşa halinde;606 mw  İnşa halinde; mw  İnşa halinde; 36 MWe 
Planlalan: 111  Lisans alan;4488mw  Lisans alan; mw  Projelenen; 525 MWe 
Projelenen; 328    Listele:  Isıtma amaçlı: 3487
Listele: https://www.world-nuclear.org/information-library/facts-and-figures/world-nuclear-power-reactors-and-uranium-requireme.aspx 

istatistik_raporu_ocak_2019.pdf

  MWt     T.Jeotermel derneğiListele:  "Biz cahil dediğimiz zaman mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören hakiki âlimler çıkabilir."

G.M. KEMAL ATATÜRK


"...... altı devlet dünyanın dörtte üçü oluyor. Ve bunların içinde nükleeri olmayan tek enayi biziz. *Çünkü biz diyoruz ki çok zararlı nükleer.* Öyle diyor bizim aydınlarımız. Aman ne kadar zararlı bunların hepsi enayi ve bunların hepsi nükleer. ....."

(Attilâ İlhan, İntibah Başladı s:15)


"Bu ülkede ilgililer bilgisiz, bilgililer ilgisizdir. Türkiye'de aydın geçinenler "Doğuya" doğru seyreden bir geminin güvertesinde "batı" yönünde koşturarak "batılılaştıklarını" sanırlar. Bu kadar cehalet ancak tahsille mümkün olur..."

Sakallı Celal (Celal Yalnız) s:174)

Bu içeriği paylaşın :