Elektrikte Tahmin-Talep

NükTe

Duyurular

BİZE ULAŞIN

İRİTBATA GEÇİN

İnternet sitemizdeki deneyimlerinizi arttırabilmek ve kişiselleştirilmiş reklamlar sunabilmek için çerezler kullanıyoruz. Daha detaylı bilgi :

gizlilik bildirimi , çerez politikası


Kabul ediyorum Kabul etmiyorum

Elektrik üretim ve tahmin değerlendirmesi

Değerli ziyaretçimiz,                                                                                                              

    Sayfamızı okumak için ziyaretinize teşekkür ederiz. 2006 yılından 2019 Mayıs ayına kadar siz ziyaretçilerimize aşağıdaki makalemizi sunduk. Şimdi web sitemizi yeniledik. 2010 yılında yapılan son NS ihalesi ve yap-işlet modeli ile bu günlere geldik ve NS maceramız yinede mutlu sonla bitemedi. Henüz temel atma safhasında olan Akkuyu NS alanı içinde faaliyetler düşük hızla devam ederken Sinop projemizden Japonların çekildiği haberi bizleri üzdü. Bu 13 yıllık serüvende daha fazla kayda geçecek bir gelişme olmadı maalesef.  Bu başarısızlıktaki en büyük, etken projenin uzman ekipten yoksun olmasıdır. Bu konuyu aşmadan ilerlemenin olası olmadığını siyasiler henüz kavrayabilmiş değillerdir. Birinci ve ikinci kuşak fizikçilerin bu açılışı görme şansları kalmadığı, üçüncü kuşak fizikçi kardeşlerimizin de görme olasılıklarını değerlendirmek olası değildir. Saygılar,


NES-Dünya Nisan 2024

RES-Türkiye Ocak 2024

GES-Türkiye Ocak 2023

JES-Türkiye Ocak 2023

İşletmede 438 Ad İşletmede 11101 MWe İşletmede 11829 MWe İşletmede 1691 MWe
İnşa halinde 61 ad. İnşa halinde 803 MWe

Planlanan 108 Lisans alan 109 MWe

Projelenen 336 Türbin  sayı 4050 Ad.

LINK Santral sayı 274 Ad.

"Biz cahil dediğimiz zaman mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören hakiki âlimler çıkabilir."

G.M. KEMAL ATATÜRK


"...... altı devlet dünyanın dörtte üçü oluyor. Ve bunların içinde nükleeri olmayan tek enayi biziz. *Çünkü biz diyoruz ki çok zararlı nükleer.* Öyle diyor bizim aydınlarımız. Aman ne kadar zararlı bunların hepsi enayi ve bunların hepsi nükleer. ....."

(Attilâ İlhan, İntibah Başladı s:15)


"Bu ülkede ilgililer bilgisiz, bilgililer ilgisizdir. Türkiye'de aydın geçinenler "Doğuya" doğru seyreden bir geminin güvertesinde "batı" yönünde koşturarak "batılılaştıklarını" sanırlar. Bu kadar cehalet ancak tahsille mümkün olur..."

Sakallı Celal (Celal Yalnız) s:174)

Bu içeriği paylaşın :